19 листопада 2022 р.

Навігація


  Навігацію слід розглядати як найбільш важливий елемент сайту, який надає змогу користувачеві легко і комфо́ртно переглядати Ваш сайт . Чи можете Ви уявити собі сайт без навігації? Навряд!
  Давайте ми розглянемо найпоширеніші варіанти навігації. Для будь-якого веб-сайту важлива проста у використанні навігація.

  Поширені варіанти навігації

  Під час розробки веб сайту  ми можемо створювати різні варіанти навігації. 
  Найбільш поширені варіанти - це горизонтальний та вертикальний. У прикладі вище ви можете спостерігати вертикальний список посилань, який за певних умов теж може бути використаний на сайті.
  Пізніше - у наступних публікаціях ми розглянемо кілька варіантів навігації, які можуть нам  знадобитися і зустрічаються доволі часто.

  Елемент навігаційної секції <nav>

  HTML-елемент<nav> визначає окрему секцію документа, призначення якої позначення навігаційних посилань (як усередині поточного документа, так і ведучих на іншу сторінку). 
  Він відноситься до семантичних HTML елементів і чітко визначає його зміст і описує своє значення як для браузера, так і для розробника.

  Примітки стосовно nav

  Не обов'язково всі посилання повинні бути обернуті тегами <nav> <nav>, їх слід використовувати лише для головних навігаційних блоків. Наприклад, <footer>часто містить список посилань, які не варто повертати до <nav>.
  Документ може містити декілька <nav>елементів. Наприклад, один для навігації сайтом, другий для навігації по сторінці.
  Агенти користувача, такі як пристрої читання з екрана, призначені для людей з поганим зором, можуть використовувати цей елемент, щоб визначити чи слід пускати рендеринг вмісту навігації.

  Що собою представляє навігація

  Панель навігації - це список посилань, який створюється за допомогою HTML тегів списку <ul> і <li>

  Приклад списку меню:

  <nav>
   <ul>
    <li><a href="#">Пункт меню 1</a></li>
    <li><a href="#">Пункт меню 2</a></li>
    <li><a href="#">Пункт меню 3</a></li>
    <li><a href="#">Пункт меню 4</a></li>
    <li><a href="#">Пункт меню 5</a></li>
   </ul>
  </nav>
  

  Так цей код буде виглядати в браузері:

  Виглядає так собі, не дуже! За допомогою CSS ви можете перетворити нудні HTML-меню на гарні навігаційні панелі, але про це пізніше.

  При застосуванні CSS вигляд меню можна зробити більш цікавим.

  У нижче наведеному прикладі пункти меню прописані з скороченням до початкової букви і номеру відповідно.
  Виглядає цікавіше! Надалі ми розглянемо окремо кожен вид меню і як його створювати.

  Використані джерела:

  https://developer.mozilla.org/
  https://www.w3schools.com/

  З повагою, Юрій Чернієвський! Керівник гуртка "WEB-Miditaur" науково – технічного напряму «WEB технології» ЦДЮТ Краснопільської селищної ради. Бакалавр, прикладна математика за спеціальним напрямом інформатика, Спеціаліст - інформатика, математик - програміст.

  Підтримайте
  Блог
  Якщо Вам сподобалася публікація і Ви вважаєте її корисною для інших, поділіться нею у соціальних мережах за допомогою кнопок, розміщених нижче та підпишіться на блог, щоб першими отримувати нові публікації корисного навчального контенту!
  Коментуйте публікацію, пишіть Ваші враження, залишайте питання в коментарях, якщо якісь моменти з публікації Вам залишилися не зрозумілими!

  0 Коментарів Підписатися на цей блог

  Поділитися цим