17 листопада 2022 р.

Javascript Об'єкти браузера  JavaScript - це стандартна об'єктно-орієнтована мова програмування, яка може бути включена до веб-сторінки. Це означає, що кожен елемент на веб-сторінці і в вікні вашого браузера з'являється у вигляді якогось об'єкта, доступного для управління з програмного коду. Кнопки і поля форми, гіперпосилання, зображення, колір фону веб-сторінки і навіть саме вікно браузера з точки зору програмування на JavaScript є об'єктами.

  Кожен об'єкт має свої властивості, і з ним можна здійснювати певні дії. Це дозволяє розробнику легко отримувати доступ до будь-якого елементу веб-сторінки. Які об'єкти існують в JavaScript, якими властивостями вони володіють і як за допомогою сценаріїв керувати будь-якими елементами HTML- документа, ви

  дізнаєтеся, прочитавши цю публікацію.

  При програмуванні сценаріїв на JavaScript ви завжди будете використовувати об'єкти в якості основних інструментальних засобів. Об'єкти - це елементи робочої області браузера і HTML-документа. Вікно браузера, веб-сторінка, її фоновий колір, зображення, текст і все, що знаходиться на сторінці, - це все є об'єкти. 

  У мові JavaScript прийнято розрізняти об'єкти браузера і об'єкти HTML-документа. 

  Розглянемо їх докладніше.

  Об'єкти браузера

  Об'єкти браузера створюються автоматично при завантаженні веб-сторінки. До них відносяться Window, Navigator, Screen, History, Location. Наведу їх коротку характеристику.

  • Window - дає доступ до вікна браузера.
  • History - дає доступ до історії відвіданих посилань.
  • Navigator - дає доступ до характеристик браузера.
  • Location - містить поточний URL сторінки.
  • Screen - дає доступ до характеристик екрану монітора.

  З точки зору мови JavaScript вікно вашого браузера - це об'єкт Window. Даний об'єкт, у свою чергу, також містить деякі об'єкти - елементи оформлення, наприклад рядок стану і смугу прокрутки.

  Всередині вікна браузера розміщується веб-сторінка - HTML-документ. Він є ні чим іншим, як об'єктом Document. У свою чергу, об'єкт Document містить інші об'єкти - об'єкти HTML. Це посилання, зображення, форми, колір фону, тобто все, що знаходиться на веб-сторінці.
  Отже, в мові JavaScript є об'єкти. Їх можна порівняти з іменниками або предметами. У кожного об'єкта є свої властивості, або характеристики.

  Властивості об'єкта

  Властивості описують об'єкти, як прикметники описують іменники. У синтаксисі мови JavaScript властивість будь-якого об'єкта описується так: oб'ект.властивість. Наприклад, встановити жовтий колір фону веб-сторінки за допомогою мови JavaScript можна наступним чином: document.bgColor = "yellow". 

  У цій конструкції document - об'єкт (веб-сторінка, HTML-документ), bgColor - властивість об'єкта Document (фоновий колір веб-сторінки), yellow - значення властивості bgColor.

  Методи об'єкта

  Крім того, над кожним об'єктом можна здійснювати певні дії. Ці дії прийнято називати методами.
  Згідно синтаксису мови JavaScript після методу завжди ставляться дужки за схемою oб'ект.мeтoд ().
  Наприклад, щоб за допомогою мови JavaScript відобразити на веб-сторінці текст «Hello world!», потрібно використовувати наступну конструкцію:
  document.write ("Hello world!"). 

  Тут document - об'єкт,write() - метод, властивий об'єкту Document, а вираз у дужках - текст, який повинен відобразитися на сторінці в результаті використання методу write (). 

  На мові програмування це називається «Метод повертає результат».


  Приклад: Властивість і метод об'єкта Document

  Зверніть увагу, що рядки всередині сценарію відокремлюються один від одного крапкою з комою. 

  Даний сценарій змінює фоновий колір веб-сторінки на жовтий і виводить текст Hello world!

  
  <html>
  <head>
  <title>Hello!</title>
  </head>
  <body>
  <script>
  document.write("Hello  world!");  //метод - пишемо  текст  на  сторінці 
  document.bgColor="yellow" //властивість - встановлюємо жовтий фон сторінки.
  </script>
  </body>
  </html>

  Візуально той самий приклад: Властивість і метод об'єкта Document:


  З повагою, Юрій Чернієвський! Керівник гуртка "WEB-Miditaur" науково – технічного напряму «WEB технології» ЦДЮТ Краснопільської селищної ради. Бакалавр, прикладна математика за спеціальним напрямом інформатика, Спеціаліст - інформатика, математик - програміст.

  Підтримайте
  Блог
  Якщо Вам сподобалася публікація і Ви вважаєте її корисною для інших, поділіться нею у соціальних мережах за допомогою кнопок, розміщених нижче та підпишіться на блог, щоб першими отримувати нові публікації корисного навчального контенту!
  Коментуйте публікацію, пишіть Ваші враження, залишайте питання в коментарях, якщо якісь моменти з публікації Вам залишилися не зрозумілими!

  0 Коментарів Підписатися на цей блог

  Поділитися цим