22 грудня 2022 р.

Основні команди меню редагування зображення в Paint Net

  Продовжуємо вивчати Paint.Net. Сьогодні ми познайомимося з другим пунктом головного меню
  графічного редактора Paint.Net, який називається «Редагувати»
  Пункт меню «Редагувати»

  Меню «редагувати».

  Меню «Редакція» програми Paint.NET містить п'ятнадцять команд, які дозволяють легко маніпулювати історією роботи із зображенням, вибраним регіоном зображення, самим вибором і буфером обміну.
  Умовно команди меню «редагувати» можна поділити на три частини: 
  Навігацію по історії редагування зображень, 
  Команди буфера обміну, 
  Маніпуляції з вибраною областю та сама процедура виділення.
  Важливо запам’ятати одну річ — всі операції, що проводяться над зображенням з одним або кількома виділеними регіонами «обрізаються» так, щоб залишатися лише в межах цих регіонів. Наприклад, після використанні в центрі зображення інструменту вибору «Еліпс», ви не зможете зробити що-небудь за межами цього вибору, поки він буде активним. Команди групи меню «Регулювання» і «Ефекти» також будуть діяти тільки в цій вибраній області.

  Навігація по історії редагування зображень.

  Навігація по історії редагувань складається з двох команд:
  • Скасувати
  • Повторити
  Навігація по історії редагування зображень.

  Скасувати

  Ця команда скасовує останню дію, яка вплинула на зображення, відкрите на полотні, якщо така дія здійснювалася. Іншими словами ця команда скасовує також більшість недавніх дій, які зачіпають поточне зображення. 
  Якщо одночасно відкрито декілька зображень, команда "Скасувати" діятиме тільки на один активний малюнок, який Ви редагуєте.
  Цю команду також можна виконати за допомогою вікна історія або за допомогою комбінації клавіш Ctrl+Z

  Повторити

  Ця команда повертає назад останню дію, яку було виконано в результаті виконання команди «скасувати», якщо Ви таку виконували. Вона може повернути більшість ваших недавніх дій які були скасовані раніше.
  Якщо одночасно відкрито декілька зображень, команда "Повторити" діятиме тільки на один активний малюнок, який Ви редагуєте.
  Цю команду також можна виконати за допомогою вікна історія або за допомогою комбінації клавіш  Ctrl+Y.

  Команди буфера обміну

  Блок команд буферу обміну налічує шість команд:
  • Вирізати
  • Копіювати
  • Копіювати об'єднані
  • Вставити
  • Вставити в новий шар
  • Вставити в нове зображення

  Команди буфера обміну

  Вирізати

  Команда "Вирізати" використовується для видалення вибраної методом виділення частини активного шару та збереження його копії в буфері обміну.
  Виділення можуть бути будь-якої форми чи розміру та створюватися будь-яким інструментом виділення або будь-якою їх комбінацією.
  Операція "Вирізати" видаляє вибрані пікселі з активного шару та замінює їх прозорими білими пікселями (RGB #FFFFFF з непрозорістю/альфа-версією нуль).
  Поточний контур виділення видаляється після завершення дії (тобто виділення знімається).
  Цю команду також можна отримати за допомогою комбінації клавіш Ctrl+X.

  Копіювати

  Ця команда копіює вибрану область у буфер обміну. Виділення залишається на місці на активному шарі. Поточний вибір також залишається активним.
  Команду "Копіювати" можна викликати з клавіатури за допомогою комбінації клавіш Ctrl+ C.

  Копіювати об’єднані

  Ця команда копіює всі шари в буфер обміну без попереднього використання команди Зображення→"Об'єднати всі шари".

  Вставити

  Якщо в буфері обміну є зображення, ця команда вставить його в активний шар. Вставлені пікселі перезапишуть наявні пікселі в тому самому місці. При цьому вставлені пікселі автоматично виділяються і вмикається інструмент «Перемістити вибране». Це дозволить вам переміщувати, масштабувати або повертати вставлений фрагмент в бажане місце і з потрібною орієнтацією. 
  Якщо вставлене зображення зашироке та/або зависоке для поточного розміру полотна, з’явиться підказка із запитом, чи потрібно змінити розмір полотна. 
  Вікно, в якому потрібно буде обрати бажану дію (збільшити розмір полотна, зберегти розмір або скасувати вставку)
  Цей фактичний перехід до команди  Зображення → "Розмір полотна". Команда дозволяє акуратно підганяти вставлене зображення, якщо воно більше поточного полотна.
  Якщо під час вставлення зображення збільшено, пікселі будуть розміщені в межах поточного вікна перегляду, незалежно від того, звідки воно було отримано.
  Команду "Вставити" можна викликати з клавіатури за допомогою комбінації Ctrl+V.

  Вставити в новий шар

  Ця команда схожа на на команду "Вставити", за винятком того, що при цьому створюється новий шар для розміщення зображення буфера обміну. У цьому відношенні дія є неруйнівною та не перезаписує існуючі пікселі, хоча характеристики шарування зображення можуть призвести до того, що деякі пікселі будуть затемнені нещодавно вставленими.
  Новий шар створюється безпосередньо над поточним активним шаром. Новостворений шар стає активним перед виконанням операції вставлення та зберігає фокус після завершення операції.
  Команду "Вставити в новий шар" можна викликати з клавіатури за допомогою комбінації Ctrl+Shift+V.

  Вставити в нове зображення

  Ця команда також схожа на на команду "Вставити", за винятком того, що спочатку створюється абсолютно нове зображення, робить його активним, а потім вставляє в нього вміст буфера обміну. Нове зображення буде точно такого ж розміру, як зображення буфера обміну.
  Команду "Вставити в нове зображення" можна викликати з клавіатури за допомогою Ctrl+Alt+V.

  Копіювати виділення

  Ця команда копіює поточну геометрію виділення в буфер обміну. Це особливо корисно, якщо ви хочете зберегти форму виділення, щоб застосувати її до іншого шару, зображення або зберегти для подальшого використання.
  Геометрія виділення копіюється в буфер обміну як текст JSON. Самі дані є списком полігонів із вершинами, записаними в парах [x,y].
  {
   "polygonList": [
   "3,4,9,4,9,19,3,19,3,4"
   ]
  }
  
  Джерело геометрії виділення

  Простий формат JSON дозволяє легко використовувати зовнішні утиліти (наприклад, Блокнот або PSPad) для підтримки списку різних форм виділення. Ці утиліти можна навіть використовувати для редагування необроблених даних JSON.

  Копіювати виділення можна викликати за допомогою Ctrl+Alt+Shift+C

  Вставити виділення.

  Природна пара команд "Копіювати виділення", "Вставити виділення" бере список полігонів JSON із буфера обміну та реконструює його як активне виділення в активному шарі.
  Режими об’єднання виділеного підтримуються за допомогою підменю «Вставити виділене», тож, наприклад, геометрію виділення з буфера обміну можна додати до наявного виділення. Під круглим виділенням до нього додається прямокутне виділення (див. вище).
  Вставити виділення > Додавання (об’єднання).
  Додавання геометрії виділення за допомогою «Вставити виділення» > «Додати (об’єднання)»

  Маніпуляції з вибраною областю.

  Блок команд маніпуляції з вибраною областю налічують п'ять команд.
  • Очистити виділення
  • Заповнити виділення
  • Інвертувати виділення
  • Вибрати все
  • Скасувати виділення
  Маніпуляції з вибраною областю відбуваються за допомогою тієї ж  самої процедури виділення.

  Маніпуляції з вибраною областю.

  Очистити виділення

  Ця команда стирає поточну виділену область активного шару. Усі пікселі, які знаходяться в межах вибраної області, замінюються прозорими чорними пікселями (RGB #000000 з непрозорістю/альфа-версією нуль). Контур виділення видаляється після завершення дії (тобто виділення знімається). 
  Команду можна викликати за допомогою Delete клавіші на клавіатурі.

  Заповнити виділення

  Якщо виділення є активним, ця команда заповнить його поточним первинним кольором. Поточний вибір залишається активним після операції заповнення.
  Команду можна викликати за допомогою Backspace клавіші на клавіатурі.

  Інвертувати виділення

  Якщо виділення є активним, ця команда призведе до того, що всі вибрані пікселі буде скасовано, і навпаки.
  Комбінація клавіш для цієї команди — Ctrl+I.

  Вибрати все

  Команда "Вибрати все" призводить до виділення всього активного шару.
  Комбінація клавіш для цієї команди — Ctrl+A.

  Скасувати виділення

  Команда "Скасувати виділення" примусово скасовує виділення всіх вибраних пікселів. Іншими словами, жоден піксель не залишиться виділеним.
  Комбінація клавіш для команди «Скасувати виділення» — Ctrl+ D.

  Примітка

  Важливо розуміти, що коли виділення активне в paint.net, операції редагування обмежуються  краєм виділення. Звичайні операції редагування не виходять за межі активного виділення.
  Наприклад, інструмент Ellipse Select Tool був використаний для виділення круглої області в середині зображення нижче. Коли використовується інструмент градієнта, новий градієнт не виходить за межі активного виділення.
  Новий градієнт не виходить за межі активного виділення.

  Ефекти та коригування відображатимуться як звичайні у вибраній області.


  Використані джерела:

  Документація Paint.Net
  https://paintnet.org.ua/help/holovne-vikno-paintnet/panel-menyu/redaktsiya

  З повагою, Юрій Чернієвський! Керівник гуртка "WEB-Miditaur" науково – технічного напряму «WEB технології» ЦДЮТ Краснопільської селищної ради. Бакалавр, прикладна математика за спеціальним напрямом інформатика, Спеціаліст - інформатика, математик - програміст.

  Мої побажання
  вихованцям
  Будь допитливим, досліджуй глибини понять, адже лише це і допомагає розвиватися! На цьому сайті формується сприятливий простір для вивчення web. Рівень твого самостійного заглиблення в певні питання сьогодні будуть відповідати рівню твоєї компетенції з даного питання в майбутньому. Єдиним фактором, який має значення, є твоя власна здатність і бажання вчитися. Немає сенсу порівнювати свій прогрес з іншими, оскільки цей досвід здебільшого суб’єктивний. Поділіться посиланням у соціальних мережах за допомогою кнопок, розміщених нижче та підпишіться на блог, щоб першими отримувати нові публікації корисного навчального контенту! Коментуй публікацію, пиши свої враження, залишай питання в коментарях, якщо якісь моменти з публікації залишилися не зрозумілими!

  0 Коментарів Підписатися на цей блог

  Поділитися цим