12 січня 2023 р.

Основні команди меню «Вигляд» редактора Paint.Net

Меню «Вигляд»

Радий вітати учасників гуртка "WEB-MIDITAUR" і читачів навчального сайту. Сьогодні мі розглянемо команди третього пункту головного меню графічного редактора PaintNet під назвою "Вигляд".
Меню "Вигляд" містить команди, які використовуються для зміни способу представлення зображення або робочої області. Ці команди не змінюють саме зображення, а лише спосіб його відображення.
Меню "Вигляд"

Збільшити


Ця команда дозволяє збільшувати масштаб зображення. Створюється враження, ніби збільшується саме зображенння, хоча воно насправді залишається того самого розміру, але ми його можемо розлянути ніби під лупою, або мікроскопом. Збільшення відбувається фіксованими кроками (наприклад, 100%, 150%, 200%, 300%, 400%, 500%, 600%, 800%, 1000%, 1200%, 1400%, 1600%, 2000% , 2400%, 2800%, 3200%, 4000%, 4800%, 5600%, 6400%).

Зменшити

Ця команда зменшує масштаб зображення. Виглядає як зменшення зображення або перегляд його з більшої відстані. Величина масштабування зменшується з фіксованими кроками. Рівень збільшення збільшується з фіксованими кроками (наприклад, 100%, 67%, 50%, 33%, 25%, 20....).

Вмістити в вікно

Ця команда збільшує зображення до меж вікна редагування або до повного розміру.
Якщо зображення більше, ніж  100% вікна редагування, воно буде зменшено, щоб поміститися в межах вікна редагування. Якщо зображення менше, ніж 100% вікна редагування, то воно буде показане в повному розмірі.

Розмір виділення

Ця команда меню збільшує розмір перегляду будь-якого активного виділення, доки межа виділеного прямокутника не досягне межі видимої області. Іншими словами, він масштабує виділення, щоб максимально вмістити його в межах вікна редагування..

Справжній розмір


Це встановлює рівень масштабування на 100%. Кожен піксель на екрані точно відповідатиме одному пікселю в активному шарі.
Сітка
Піксельна сітка накладає на поточне зображення сітку, де кожна клітинка має розмір рівно один піксель. Піксельна сітка особливо корисна, коли зображення збільшено та потрібне точне попіксельне редагування.

Цю ж команду меню можна використати, щоб знову вимкнути сітку. Також є іконка в панелі інструментів, яка виконує ті самі дії.
Піксельну сітку не видно при збільшенні нижче 200%.
Зображення нижче показують піксельну сітку в дії...
Оригінальне зображення в повному розмірі
Піксельна сітка активна на збільшеному розділі.

Лінійки

Ця команда меню показує або приховує лінійки вздовж верхнього та лівого країв полотна зображення. Відповідний значок є в панелі інструментів.
Лінійки можуть допомогти під час вирівнювання елементів зображення, виконання вимірювань або налаштування зображення до певного розміру. Лінійки завжди встановлюються на поточні одиниці вимірювання (Дивись нижче).
Лінійки
Коли виділення активне, його обмежувальний прямокутник буде виділено на лінійках, що полегшить вимірювання. Позиція курсору також відображається на лінійках, що полегшує точне застосування інших інструментів.
Одиниці вимірювання: пікселі, дюйми та сантиметри.
Одиниці вимірювання
Цей набір із трьох прапорців визначає, які одиниці вимірювання використовуватиме paint.net. Одиниці визначають спосіб представлення координат зображення в різних областях інтерфейсу користувача (включаючи лінійки і рядок стану).
Одиницею вимірювання за замовчуванням є пікселі (як показано). Якщо вибрано дюйми або сантиметри, виконуються додаткові обчислення для перетворення розмірів пікселів у дюйми та сантиметри. Ці розрахунки базуються на налаштуваннях DPI зображення, які можна налаштувати в діалозі пункта меню Зображення → Змінити розмір.
Одиниці вимірювання також можна встановити за допомогою рядка стану.


Використані джерела:

PaintNet документація View menu
З повагою, Юрій Чернієвський! Керівник гуртка "WEB-Miditaur" науково – технічного напряму «WEB технології» ЦДЮТ Краснопільської селищної ради. Бакалавр, прикладна математика за спеціальним напрямом інформатика, Спеціаліст - інформатика, математик - програміст.

Мої побажання
вихованцям
Будь допитливим, досліджуй глибини понять, адже лише це і допомагає розвиватися! На цьому сайті формується сприятливий простір для вивчення web. Рівень твого самостійного заглиблення в певні питання сьогодні будуть відповідати рівню твоєї компетенції з даного питання в майбутньому. Єдиним фактором, який має значення, є твоя власна здатність і бажання вчитися. Немає сенсу порівнювати свій прогрес з іншими, оскільки цей досвід здебільшого суб’єктивний. Поділіться посиланням у соціальних мережах за допомогою кнопок, розміщених нижче та підпишіться на блог, щоб першими отримувати нові публікації корисного навчального контенту! Коментуй публікацію, пиши свої враження, залишай питання в коментарях, якщо якісь моменти з публікації залишилися не зрозумілими!
0 Коментарів Підписатися на цей блог

Поділитися цим