15 січня 2023 р.

Робота з командою «Обрізати до виділення» меню «Зображення» в редакторі Paint.Net

  Продовжуємо вивчати чудовий редактор Paint.Net, його головне меню і сьогодні розглянемо першу команду пункту меню «Зображення», яка називається «Обрізати до виділення».
  У деяких літературних та електронних джерелах, можливо дещо застарілих Ви можете зустріти цю команду під назвою «Обрізати не вибране», але станом на сьогодні український переклад команди виглядає саме «Обрізати до виділення» і ми вивчаємо цю команду саме під такою назвою, адже ця назва на сьогодні є актуальною.

  Обрізати до виділення

  Це перша команда меню «Зображення» в редакторі Paint.Net
  Меню зображення
  Дуже цікава і корисна команда. Як бачимо на першому малюнку, вона не активна. 
  Команда стане доступною, якщо на зображенні існуватиме виділена область. 
  Якщо клацнути цей пункт меню, поточне зображення буде обрізано та замінено вибраною областю.
   Якщо виділення не є прямокутним або квадратним, буде використано обмежувальний прямокутник, який мінімально оточує виділення. Пікселі за межами виділення стануть прозорими. 

  Приклад використання інструменту "Ласо"

  Робимо виділення навколо котика за допомогою інструмента "Ласо".
  Після цього команда стане активною і можна спробувати її виконати.

  Шаховий візерунок.

  Пікселі, що лежать за межами виділення, мають шаховий візерунок, що вказує на прозорість.
  Шаховий порядок використовується для позначення прозорих ділянок зображення. Цей візерунок не є частиною зображення, і його не буде видно за межами середовища редагування paint.net.
  Нижче показано як виглядатиме малюнок, який Ви отримаєте після його збереження на локальний диск, або інший носій.
  Результат виконання команди "Обрізати до виділення"

  Використані джерела:

  • Paint.Net документація
  • Власій О.О Комп’ютерна графіка. Обробка растрових зображень: Навчально-методичний посібник / О. О. Власій, О. М. Дудка. – ІваноФранківськ: ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», 2015. – 72 с.

  З повагою, Юрій Чернієвський! Керівник гуртка "WEB-Miditaur" науково – технічного напряму «WEB технології» ЦДЮТ Краснопільської селищної ради. Бакалавр, прикладна математика за спеціальним напрямом інформатика, Спеціаліст - інформатика, математик - програміст.

  Мої побажання
  вихованцям
  Будь допитливим, досліджуй глибини понять, адже лише це і допомагає розвиватися! На цьому сайті формується сприятливий простір для вивчення web. Рівень твого самостійного заглиблення в певні питання сьогодні будуть відповідати рівню твоєї компетенції з даного питання в майбутньому. Єдиним фактором, який має значення, є твоя власна здатність і бажання вчитися. Немає сенсу порівнювати свій прогрес з іншими, оскільки цей досвід здебільшого суб’єктивний. Поділіться посиланням у соціальних мережах за допомогою кнопок, розміщених нижче та підпишіться на блог, щоб першими отримувати нові публікації корисного навчального контенту! Коментуй публікацію, пиши свої враження, залишай питання в коментарях, якщо якісь моменти з публікації залишилися не зрозумілими!

  0 Коментарів Підписатися на цей блог

  Поділитися цим