20 січня 2023 р.

Зміна розміру зображення в редакторі Paint.net


  Зміна розміру зображення в редакторі Paint.net

  Цей навчальний матеріал, присвячений командам діалогового вікна «Змінити розмір» пункту головного меню «Зображення» редактора Paint.net.  Зміст публікації актуалізовано згідно поточної версії редактора Paint.net -  4.3.10.

   Змінити розмір

  Команда «Змінити розмір» 
  Ця команда змінює розмір зображення. Зображення можна як збільшити, так і зменшити до вказаного розміру. Натискання пункту меню відкриває наступне діалогове вікно.
  Діалог «Змінити розмір» можна відкрити, натиснувши також клавіші Ctrl+R.
  Діалогове вікно зміни розміру

  Новий розмір

  Перший рядок діалогового меню під назвою «Новий розмір» у верхній частині діалогового вікна зміни розміру має суто інформативне призначення  — це розмір нестисненого зображення. Він показує скільки пам’яті (RAM) знадобиться для редагування зображення в paint.net. Коли зображення буде збережено, алгоритм стиснення зменшить його до значно меншого розміру.
  Перший рядок діалогового меню під назвою «Новий розмір»

  Дескритизація

  «Дескритизація»(«Resampling» - «Повторна вибірка») — це процес обчислення того, як відображаються нові пікселі на основі наявних пікселів. 
  Простими словами - це процес перемальовування зображення при зміні роздільної здатності.
  Дискретизація

  На момент написання даного матеріалу актуальною версією є paint.net 4.3.10.  У даній версії є шість типів дескритизації (перемальовування зображення), які можна вибрати:
  • Бікубічна,
  • Білінійна,
  • Краща якість
  • Метод сусідніх пікселів
  • Метод Фанта
  Деякі алгоритми дають кращі результати, але для їх виконання потрібно більше часу.
  Вибір варіанту перемальовування визначає, яким способом будуть розраховуватися кольори нових точок на підставі кольорів уже наявних на малюнку точок.  
  Для більшості ж завдань цілком підійде встановлений за замовчуванням спосіб «Краща якість», під час якого (залежно від нового розміру зображення) відбувається автоматичний вибір одного з двох способів («Бікубічний» або «Супервибірка»).
  Інші способи перемальовування («Білінійна», «Бікубічна», і «Метод сусідніх пікселів») застосовуються тільки при наявності специфічних вимог, і розумінні принципу їх роботи.

  Два режими зміни розміру.

  Команда «Змінити розмір» дозволяє змінити розміри всього зображення шляхом розтягування його або стиснення. Ці опції пропонують два режими зміни розміру: за відсотками та за абсолютним розміром, вказавши нову висоту та/або ширину. 
  Якщо позначено опцію «Зберігати співвідношення сторін», введення нового значення ширини збереже пропорційне значення висоти, і навпаки.
  Якщо встановлений прапорець «Зберігати пропорції», то при зміні одного з параметрів: ширина або висота, другий параметр буде розрахований автоматично, виходячи з їх поточного  співвідношення.

  Розмір друку зображення

  Команда «Розмір друку» також дозволяє керувати розміром друку зображення. Розмір друку визначається параметром «Розрішення» , значення якого за замовчуванням 96 точок (пікселів) на
  дюйм, або що теж саме 37,8 точок (пікселів) на сантиметр. Наприклад, якщо вказати ширину розміру друку зображення як 10 сантиметрів, то при роздільній здатності 37,8 точок на сантиметр, ширина зображення буде складати 378 пікселів.
  Розміру друку зображення як 10 сантиметрів
  Параметри на малюнку вище взаємозалежні. Змінюючи параметр «Ширина» у секції «Розмір у пікселях» змінюватименться і параметри «Ширина» секції «Розмір друку».

  Розрішення і розмір друку 

  Параметр «Розрішення»

  Параметри «Розрішення» та «Розмір друку» взаємопов'язані.
  Змінити розмір друку зображення можна в діалоговому вікні, зображеному вище, просто змінивши параметр «Розрішення», який відповідає за роздільну здатність зображення. Зверніть увагу, що при зміні роздільної здатності картинки, розмір самого зображення у пікселях не змінюється, але змінюється розмір друку..
  Якщо ви міняєте тільки роздільну здатність зображення, то розмір зображення в пікселях на екрані залишається таким самим, і ніякого його перемальовування не відбувається.

  Формула розрахунку параметру ширини секції «Розмір друку»

  Розмір друку розраховується на основі роздільної здатності (DPI).
  Роздільну здатність ми виставляємо параметром «Розрішення».
  Розмір у пікселях / Розрішення = Розмір друку
  Цю формулу можна переписати як Розмір друку x Розрішення = Розмір у пікселях.
  Наприклад, якщо параметр ширини секції «Розмір у пікселях» вказано 800 пікселів, а роздільну здатність параметром «Розрішення» встановлено на 30 пікселів на сантиметр то параметр ширини секції «Розмір друку»  буде розрахований за формулою 800/30 =  26,66666666666667 (редактор округлює це значення до 26,67 см.) 
  Таким же чином розраховується параметр висоти секції «Розмір друку»
  600пікс./30=20 см.

  Використані джерела:


  Автор: Юрій Чернієвський! Керівник гуртка "WEB-Miditaur" науково – технічного напряму «WEB технології» ЦДЮТ Краснопільської селищної ради. Бакалавр, прикладна математика за спеціальним напрямом інформатика, Спеціаліст - інформатика, математик - програміст.

  Мої побажання
  вихованцям
  Будь допитливим, досліджуй глибини понять, адже лише це і допомагає розвиватися! На цьому сайті формується сприятливий простір для вивчення web. Рівень твого самостійного заглиблення в певні питання сьогодні будуть відповідати рівню твоєї компетенції з даного питання в майбутньому. Єдиним фактором, який має значення, є твоя власна здатність і бажання вчитися. Немає сенсу порівнювати свій прогрес з іншими, оскільки цей досвід здебільшого суб’єктивний. Поділіться посиланням у соціальних мережах за допомогою кнопок, розміщених нижче та підпишіться на блог, щоб першими отримувати нові публікації корисного навчального контенту! Коментуй публікацію, пиши свої враження, залишай питання в коментарях, якщо якісь моменти з публікації залишилися не зрозумілими!

  0 Коментарів Підписатися на цей блог

  Поділитися цим