Крапка з комою (англ. semicolon) є частиною синтаксису JavaScript і її наявність кінці рядка вказує на кінець команди або інструкції. Будь-який вираз у JavaScript також представляє інструкцію. Крапка з комою використовується для завершення більшості команд або інструкцій в JavaScript. В коді таких інструкцій може бути досить багато і тому прийнято писати кожну інструкцію з окремого рядка, а кожен рядок завершувати крапкою з комою. Однак, деякі програмісти з огляду на те, що інтерпретатор JavaScript не вимагає обов'язкової наявності символу крапки з комою, бо розцінює факт перенесення рядка як закінчення інструкції, вважають гарною практикою ставити крапку з комою в кінці кожного рядка. І ми звичайно відносимося саме до тієї групи програмістів, які беруть собі за правило ставити крапку з комою після кожної команди, хоча без крапки з комою, якщо код починається з нового рядка не повинний викликати помилки.
Хороша звичка обов'язкова
Ми будемо вважати хорошою звичкою закінчувати кожну інструкцію символом ; - що робитиме наш код дещо простішим для синтаксичного аналізу та головною причиною, яка спонукатиме нас до такою корисної та хорошої звички - стиснення.
Якщо ми видалимо розриви рядків, то нам не потрібно буде турбуватися про те, що декілька операторів залишаться нерозділеними на одному рядку.
Давайте розглянемо найпростіший рядок коду на JavaScript:
Таких інструкцій може бути як завгодно багато в коді і кожну інструкція прийнято писати на окремому рядку. Наприклад, додамо ще одну команду:
Тепер наша програма складається з двох рядків коду. Кожну інструкція прийнято завершувати крапкою з комою, яка фактично є роздільником команд. Насправді символ крапка з комою не є обов’язковим і в даному випадку ми навіть можемо прибрати його:
Інша справа коли код написаний в один рядок, тобто інструкції ідуть одна за одною в один рядок. Кожну інструкція потрібно завершувати крапкою з комою.
Особливості застосування крапки з комою в JavaScript
Але для більш глибокого розуміння все ж таки хотілося б уточнити деякі тонкощі застосування крапки з комою в JavaScript, щоб бути просто грамотними програмістами.
Ми вже для себе визначилися, що будемо завжди ставити крапку з комою в кінці кожного виразу, але звернемо увагу на наступні нюанси.
Обов’язково: Коли два оператори знаходяться в одному рядку.
Ставити крапку з комою обов'язково, коли вам потрібно розділити інструкції в одному рядку.
Крапка з комою обов’язкова лише тоді, коли у вас є два або більше оператора в одному рядку:
Звичайно, є виняток ...
Важлива особливість: всередині круглих дужок () з for циклу, крапка з комою йде після першого і другого оператора, ніколи після третього:
Коли слід уникати ставити крапку з комою?
Уникайте ставити крапку з комою після закриття фігурної дужки.Не слід ставити крапку з комою після фігурної фігурної дужки }.
Єдиним винятком є оператори присвоєння , наприклад:
Висновок:
JavaScript використовує Cі-подібний синтаксис, який вимагає використання крапки з комою для розмежування певних команд чи інструкцій. JavaScript намагається зробити ці крапки з комою необов’язковими за допомогою наявності автоматичного механізму вставки крапки з комою, але це працює поки що не дуже добре. Автоматична вставка крапки з комою була додана, щоб полегшити ситуацію для початківців. На жаль, це часом не вдається. Не покладайтесь на це, якщо ви не новачок.Використані джерела:
Синтаксис JavaScript
З повагою, Юрій Чернієвський! Керівник гуртка "WEB-Miditaur" науково – технічного напряму «WEB технології» ЦДЮТ Краснопільської селищної ради. Бакалавр, прикладна математика за спеціальним напрямом інформатика, Спеціаліст - інформатика, математик - програміст.
Мої побажання
Будь допитливим, досліджуй глибини понять, адже лише це і допомагає розвиватися! На цьому сайті формується сприятливий простір для вивчення web. Рівень твого самостійного заглиблення в певні питання сьогодні будуть відповідати рівню твоєї компетенції з даного питання в майбутньому. Єдиним фактором, який має значення, є твоя власна здатність і бажання вчитися. Немає сенсу порівнювати свій прогрес з іншими, оскільки цей досвід здебільшого суб’єктивний. Поділіться посиланням у соціальних мережах за допомогою кнопок, розміщених нижче та підпишіться на блог, щоб першими отримувати нові публікації корисного навчального контенту!
Коментуй публікацію, пиши свої враження, залишай питання в коментарях, якщо якісь моменти з публікації залишилися не зрозумілими!вихованцям
0 Коментарів Підписатися на цей блог