16 березня 2023 р.

Загальне знайомство з функціями в JavaScript


  Вступ.

  JavaScript - це мова програмування, яка використовується для розробки веб-додатків та створення динамічного інтерфейсу користувача на стороні клієнта. Функції є одним з найбільш важливих елементів в JavaScript і дозволяють програмістам створювати повторно використовуваний код, що спрощує розуміння та тестування програмного коду.
  У JavaScript існують різні типи функцій, включаючи функції-оголошення, функції-вирази, стрілкові функції, методи, конструктори, функції з замиканням та рекурсивні функції. Кожен тип функції має свої властивості та використовується залежно від потреб програміста.
  Функції в JavaScript можуть приймати параметри, повертати значення та взаємодіяти з об'єктами та змінними в програмі. Вони дозволяють програмістам створювати більш складні програми та зберігати стан додатку за допомогою змінних.
  У цій темі ми розглянемо різні типи функцій в JavaScript та їх використання, а також дізнаємося, як програмісти можуть використовувати функції для створення більш складних та динамічних веб-додатків.
  Функція в JavaScript - це блок коду, який можна викликати з іншої частини програми. Вона складається з імені, параметрів (необов'язково) і тіла функції, яке містить інструкції, які будуть виконані при виклику функції.

  Основні особливості функцій в JavaScript:

  1. Область видимості - функції в JavaScript можуть мати доступ до змінних, які знаходяться у вищих рівнях вкладеності коду, але змінні, створені в межах функції, не доступні ззовні.
  2. Параметри - функції можуть приймати параметри, які використовуються для передачі значень у функцію при її виклику. Параметри можуть бути обов'язковими або необов'язковими.
  3. Повернення значення - функції можуть повертати значення після виконання. Це значення може бути використане в іншій частині програми.
  4. Рекурсія - функції можуть викликати самі себе, що дозволяє вирішувати деякі завдання більш ефективно.
  5. Функції як значення - функції можуть бути присвоєні змінним і передаватись як аргументи іншим функціям.
  6. Анонімні функції - функції можуть бути створені без імені і присвоєні змінній або передані як аргументи.

  Основні типи функцій в JavaScript:

  1. Функції звичайні (function declaration) - це функції, які оголошуються з використанням ключового слова "function". Вони можуть бути викликані з будь-якої частині програми.
  2. Функції-вирази (function expression) - це функції, які створюються шляхом присвоєння функції змінній. Ці функції можуть бути анонімними або мати ім'я.
  3. Стрілкові функції (arrow function) - це спрощена синтаксична форма функцій-виразів, які коротко записуються за допомогою стрілки (=>).
  4. Методи - це функції, які знаходяться в об'єктах і використовуються для взаємодії з цими об'єктами. Вони можуть бути викликані через оператор крапки.
  5. Конструктори - це спеціальні функції, які використовуються для створення нових об'єктів з використанням ключового слова "new". Конструктори можуть приймати параметри та ініціалізувати властивості нового об'єкта.
  6. Функції з замиканням (closure) - це функції, які зберігають доступ до змінних, які були оголошені у вищому рівні вкладеності коду. Вони корисні для зберігання стану в програмі.
  7. Рекурсивні функції - це функції, які викликають самі себе з іншими параметрами, доки не буде досягнуто певної умови виходу.

  У підсумку:

  На цьому занятті ми познайомилися з особливостями функцій в JavaScript та основними типами функцій в JavaScript. Ми в загальних рисах усвідомили, що функції в JavaScript - це потужний інструмент, який дозволяє виконувати певний набір інструкцій із можливістю повторного використання. Вони дозволяють розділити код на менші логічні блоки, що спрощує розробку, тестування та підтримку коду.
  Вивчення функцій в JavaScript є важливою складовою для розуміння мови програмування та розробки веб-додатків. Якщо ви тільки починаєте вивчати JavaScript, рекомендую ретельно дослідити можливості функцій та їх використання для підвищення ефективності та організації вашого коду.

  Ось кілька англомовних ресурсів, де можна знайти додаткову інформацію про функції в JavaScript:

  • Офіційна документація Mozilla Developer Network: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/JavaScript/Guide/Functions
  • Курс "Функції в JavaScript" на сайті Codecademy: https://www.codecademy.com/learn/introduction-to-javascript/modules/learn-javascript-functions
  • Книга "JavaScript: The Definitive Guide" автора David Flanagan: https://www.oreilly.com/library/view/javascript-the-definitive/9781449393854/
  • Книга "Eloquent JavaScript" автора Marijn Haverbeke: https://eloquentjavascript.net/03_functions.html
  • Стаття "Function Declarations vs. Function Expressions" на сайті Medium: https://medium.com/@mandeep1012/function-declarations-vs-function-expressions-b43646042052
  Ці джерела можуть бути корисні для початківців та досвідчених розробників, які хочуть покращити свої знання про функції в JavaScript. 
  Використовуйте перекладач від Google для перекладу англомовних сайтів.

  З повагою, Юрій Чернієвський! Керівник гуртка "WEB-Miditaur" науково – технічного напряму «WEB технології» ЦДЮТ Краснопільської селищної ради. Бакалавр, прикладна математика за спеціальним напрямом інформатика, Спеціаліст - інформатика, математик - програміст.

  Мої побажання
  вихованцям
  Будь допитливим, досліджуй глибини понять, адже лише це і допомагає розвиватися! На цьому сайті формується сприятливий простір для вивчення web. Рівень твого самостійного заглиблення в певні питання сьогодні будуть відповідати рівню твоєї компетенції з даного питання в майбутньому. Єдиним фактором, який має значення, є твоя власна здатність і бажання вчитися. Немає сенсу порівнювати свій прогрес з іншими, оскільки цей досвід здебільшого суб’єктивний. Поділіться посиланням у соціальних мережах за допомогою кнопок, розміщених нижче та підпишіться на блог, щоб першими отримувати нові публікації корисного навчального контенту! Коментуй публікацію, пиши свої враження, залишай питання в коментарях, якщо якісь моменти з публікації залишилися не зрозумілими!

  0 Коментарів Підписатися на цей блог

  Поділитися цим