17 березня 2023 р.

Параметри та аргументи функції в JavaScript


  Вступ

  Функції в JavaScript є потужним інструментом для роботи зі значеннями та обчислення певних даних. Їх можна використовувати для вирішення різних завдань, від простих до складних. Однією з важливих складових функцій є параметри - це значення, які передаються в функцію при її виклику.
  В цій темі ми розглянемо, як працюють параметри функцій в JavaScript, як вони передаються в функції, як їх можна використовувати для зберігання та обробки даних та як вони допомагають забезпечити гнучкість та повторне використання коду.

  Основна частина

  Параметри функцій

  Параметри функцій використовуються для передачі даних в функцію для обробки та повернення результату. Вони можуть бути будь-якого типу даних - числами, рядками, об'єктами, масивами і т.д. Крім того, функції можуть мати різну кількість параметрів, а також параметри можуть бути за замовчуванням, якщо значення не передається при виклику функції.
  Отже, як ми відзначали вище, параметри функцій - це значення, які передаються в функцію як аргументи під час її виклику. Параметри можуть бути будь-якого типу даних, включаючи числа, рядки, булеві значення, масиви, об'єкти, функції, та інші.
  Параметри передаються в функцію в дужках, які розташовані після назви функції. Наприклад, у наступній функції pryvit(name), параметр name є рядком, що містить ім'я, яке використовується для привітання людини:

  Приклад функції pryvit(name):

  Щоб викликати функцію з параметрами, необхідно передати значення в дужках, які розташовані після назви функції. Наприклад, щоб викликати функцію pryvit(name) з параметром "Stas", потрібно використати наступний код:

  Приклад виклику функції pryvit(name) з параметрами:

  Перевіряємо приклад в консолі браузера  - для цього тиснемо клавішу F12 вводимо наш код:
  Виклик функції спрацював!
  У функції може бути декілька параметрів, розділених комою. Наприклад, у функції calculateSum(a, b), параметри a та b є числами, які додаються разом:

  Аргументи функції

  Аргументи функції - це значення, які передаються функції при її виклику. Аргументи можуть бути Для визначення аргументів функції використовується список параметрів, які розміщуються у дужках після імені функції. будь-якого типу даних - числа, рядки, булеві значення, об'єкти, масиви, а також функції.
  При виклику функції, значення аргументів передаються в тому ж порядку, в якому вони визначені у списку параметрів. Наприклад, якщо у функції є два параметри, то їх значення можуть бути передані так:

  Приклад передачі аргументів функції:

  Оператор spread також може бути використаний для передачі аргументів у функцію.Оператор spread (також відомий як spread syntax або spread operator) - це знак "..." Оператор spread також може бути використаний для передачі аргументів у функцію.

  Приклад використання оператора spread для передачі аргументів функції:

  Приклад виконання оператора spread для передачі аргументів функції в консолі.
  Оператор spread може бути використаний в параметрах функції, щоб дозволити передавати нескінченну кількість аргументів. Якщо ми використовуємо оператор spread з ім'ям змінної, то всі елементи цієї змінної будуть розгорнуті в окремі аргументи функції.
  Нижче ми можемо перелянути приклад визначення функції, яка приймає нескінченну кількість аргументів і повертає їх суму:

  Приклад використання оператора spread для прийому нескінченної кількості аргументів функції:

  Перевіряємо приклад в консолі.
  В даному прикладі, ми використовуємо оператор ...args в параметрах функції, щоб дозволити передавати будь-яку кількість аргументів. Ми можемо звертатися до цих аргументів як до масиву args всередині тіла функції. В прикладі ми обчислюємо суму всіх аргументів, використовуючи цикл for, і повертаємо результат.

  Аргументи і параметри позначають вхідні дані.

  Аргументи функції і параметри функції - це терміни, які використовуються в JavaScript для позначення вхідних значень, що передаються в функцію. 
  Аргументи - це значення, які функція отримує при виклику, тоді як параметри - це місця, де ці значення отримуються в тілі функції. 
  Значення, передані як аргументи, стають параметрами, коли функція починає виконуватися.

  Приклад функції calculateSum(a, b):

  Щоб викликати функцію calculateSum(a, b) з параметрами 2 та 3, потрібно використати наступний код:

  Приклад виклику функції calculateSum(a, b):

  Виклик функції також спрацював.
  Ця функція приймає два параметри a та b, обчислює їх суму і повертає результат через оператор return. 

  Підсумок

  Давайте подивимося, що ми усвідомили з нашого заняття:
  • Ми познайомилися з параметрами функції.
  • Ми познайомилися з аргументами функції. 
  • Ми дізналися, що аргументи і параметри позначають вхідні дані.
  • Ми познайомилися з оператором spread.
  • Щоб викликати функцію з параметрами, необхідно передати значення в дужках, які розташовані після назви функції.
  • Щоб перевірити приклад в консолі браузера, тиснемо клавішу F12.

  Перевірьте свої знання за допомогою тестування:


  Використані та рекомендовані джерела:

  • https://developer.mozilla.org/uk/docs/Web/JavaScript/Guide/Functions#parameters
  • https://www.w3schools.com/js/js_function_parameters.asp
  • https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/JavaScript/Reference/Operators/Spread_syntax

  З повагою, Юрій Чернієвський! Керівник гуртка "WEB-Miditaur" науково – технічного напряму «WEB технології» ЦДЮТ Краснопільської селищної ради. Бакалавр, прикладна математика за спеціальним напрямом інформатика, Спеціаліст - інформатика, математик - програміст.

  Мої побажання
  вихованцям
  Будь допитливим, досліджуй глибини понять, адже лише це і допомагає розвиватися! На цьому сайті формується сприятливий простір для вивчення web. Рівень твого самостійного заглиблення в певні питання сьогодні будуть відповідати рівню твоєї компетенції з даного питання в майбутньому. Єдиним фактором, який має значення, є твоя власна здатність і бажання вчитися. Немає сенсу порівнювати свій прогрес з іншими, оскільки цей досвід здебільшого суб’єктивний. Поділіться посиланням у соціальних мережах за допомогою кнопок, розміщених нижче та підпишіться на блог, щоб першими отримувати нові публікації корисного навчального контенту! Коментуй публікацію, пиши свої враження, залишай питання в коментарях, якщо якісь моменти з публікації залишилися не зрозумілими!


  0 Коментарів Підписатися на цей блог

  Поділитися цим