18 квітня 2023 р.

Використання cистеми кольорів Material Design для створення інтерфейсу користувача.


Вступ до Material Design.

Вітаю учасників гуртка, читачів та підписників нашого навчального блогу! Сьогодні ми розглянемо навчальний матеріал для заняття по темі "Використання системи кольорів Material Design для створення інтерфейсу користувача". Material Design - це визнаний стандарт веб-дизайну, розроблений компанією Google. Він забезпечує найкращу практику щодо вигляду та функціональності інтерфейсу користувача на різних платформах та пристроях. Сьогодні ми розглянемо основні принципи використання кольорів Material Design та дізнаємося, як використовувати їх для створення професійного та привабливого інтерфейсу. Якщо у вас є питання, не соромтеся їх задавати, і ми постараємося відповісти на них якомога більш детально. Давайте розпочнемо!

Кілька причин, чому варто користуватися розробкою Material Design від компанії Google:

 1. Відповідність стандартам - Material Design розроблений з дотриманням стандартів, що забезпечує його сумісність з багатьма платформами та пристроями.
 2. Широкий вибір компонентів - Material Design містить широкий вибір стандартних компонентів, таких як кнопки, меню, каруселі, таблиці та інші, що спрощує розробку інтерфейсів та забезпечує їх однорідний вигляд.
 3. Налаштування за замовчуванням - компоненти Material Design мають встановлені налаштування за замовчуванням, що робить їх використання простішим та швидшим.
 4. Простота використання - Material Design містить чіткі правила використання кольорів, шрифтів та інших елементів дизайну, що робить процес розробки інтерфейсу більш зрозумілим та простим.
 5. Підтримка розробників - компанія Google надає розробникам широкий вибір документації та ресурсів для вивчення та використання Material Design.
Еволюція дизайну - Material Design постійно розвивається та оновлюється, забезпечуючи зручність розробки та підтримку останніх тенденцій у дизайні.
Загалом, використання розробки Material Design від компанії Google може забезпечити високу якість та сумісність інтерфейсу користувача з багатьма різними платформами та пристроями, а також спростити та прискорити процес розробки.
Важливість і доцільність вивчення вивчення навчального матеріалу даного заняття полягає в тому, що ви станете більш обізнаними та компетентними в області «WEB - Технологій», отримаєте нові корисні навички та знання, та збільшите свої шанси на успіх в майбутньому, якщо ви плануєте продовжити подальше навчання та обрати професію веб - розробника. Кожне отримане знання розширює ваші можливості і відкриває нові горизонти для їх практичного використання. Отже давайте перейдемо безпосередньо до вивчення теми нашого навчального матеріалу.

Знайомимося з Material Design.

Material Design - це дизайнерська система, розроблена компанією Google, яка використовується для створення інтерфейсів користувачів на різних платформах, включаючи Android, iOS та веб-додатки.
Material Design базується на концепції "матеріального дизайну" - ідеї, що елементи інтерфейсу повинні виглядати, як різні шари матеріалів, які лежать на один одному. Це дозволяє створювати інтерфейси, які виглядають реалістично та детально.

Основні принципи Material Design включають в себе:

 • Розумність та простота дизайну;
 • Використання плоских елементів та тіней для створення враження реалістичності;
 • Використання сміливих кольорів та яскравих елементів для звернення уваги користувача;
 • Створення дизайну, який працює на різних пристроях та екранах.
Material Design надає широкий вибір стандартних компонентів інтерфейсу, таких як кнопки, поля введення, списки та інші, які можна використовувати для швидкого створення дизайну. Крім того, Material Design надає чіткі правила використання кольорів, шрифтів та інших елементів дизайну, що робить процес розробки інтерфейсу більш зрозумілим та простим.

Переваги Material Design над іншими дизайнерськими системами.

Material Design має декілька переваг порівняно з іншими дизайнерськими системами:
 • Консистентність(узгодженість): Material Design забезпечує консистентність в дизайні інтерфейсу користувача на різних платформах та пристроях. Це допомагає зробити користування продуктом більш простим та приємним.
 • Гнучкість: Material Design можна застосовувати до будь-якої платформи та пристрою, включаючи веб-сайти, мобільні додатки, настільні додатки та інші.
 • Простота: Material Design базується на принципах простоти та мінімалізму, що допомагає зробити інтерфейс користувача більш зрозумілим та легким для використання.
 • Розширюваність: Material Design має велику кількість компонентів та інструментів для створення будь-яких елементів дизайну інтерфейсу користувача. Це дозволяє розробникам створювати різноманітні та виразні інтерфейси.
 • Модерність: Material Design відповідає сучасним тенденціям у дизайні та надає можливість створювати стильні та сучасні інтерфейси користувача.
Ці переваги роблять Material Design однією з найкращих вибірок для розробки професійного та ефективного дизайну інтерфейсу користувача.

Основні принципи використання кольорів у Material Design.

 1. Primary color - це основний колір вашого дизайну. Він повинен відображати суть вашого продукту або бренду. Зазвичай це яскравий та насичений колір, який привертає увагу користувачів.
 2. Secondary color - це колір, який доповнює Primary color. Він використовується для підкреслення деяких елементів інтерфейсу користувача.
 3. Accent color - це яскравий та насичений колір, який використовується для підкреслення ключових елементів дизайну, таких як кнопки, силки та інші.
 4. Text color - це колір тексту, який використовується в інтерфейсі користувача. Він повинен бути достатньо контрастним, щоб забезпечити зручне читання.
 5. Background color - це колір фону інтерфейсу користувача. Він повинен бути достатньо світлим, щоб добре контрастувати з текстом.
 6. Surface color - це колір поверхні, на якій відображаються елементи інтерфейсу користувача, такі як картки, кнопки, поля введення та інші.
 7. Error color - це колір, який використовується для підкреслення помилок в інтерфейсі користувача, таких як невірно введений пароль або неправильний формат електронної адреси.
Використання цих кольорів узгоджено та логічно, що допомагає зробити інтерфейс користувача більш привабливим та зручним для використання.

Коротка теорія кольору.

Теорія кольору є важливим аспектом дизайну і відображає спосіб, яким кольори взаємодіють між собою. Вона включає такі поняття, як колірні колеса, колірні гармонії, температура кольору та інші.
Одним з основних понять в теорії кольору є колірне колесо, яке використовується для класифікації кольорів та їх відтінків. Кольорне колесо складається з основних кольорів (червоний, жовтий та синій), а також їх відтінків та похідних кольорів.
Інше важливе поняття - це колірні гармонії, які вказують на спосіб використання кольорів в інтерфейсі користувача. Колірні гармонії включають аналогові кольори, комплементарні кольори, триади кольорів та інші.
Температура кольору також має значення в теорії кольору. Холодні кольори (блакитний, зелений, фіолетовий) часто використовуються для створення спокійної та прохолодної атмосфери, тоді як теплі кольори (червоний, жовтий, помаранчевий) створюють відчуття тепла та енергії.
Для дизайну важливо враховувати співвідношення кольорів в інтерфейсі користувача, зокрема їх контрастність, гармонію та емоційний вплив на користувача. Використання теорії кольору допоможе створити зручний та привабливий інтерфейс користувача.

Правила використання кольорів в Material Design.

Material Design встановлює певні правила використання кольорів для створення зручного та привабливого інтерфейсу користувача. Основні правила включають:
 1. Використовуйте насичені та яскраві кольори для привернення уваги користувача. Однак, не перевантажуйте інтерфейс багатьма яскравими кольорами, оскільки це може зменшити зручність його використання.
 2. Використовуйте нейтральні кольори для створення фону та розміщення контенту. Наприклад, сірий, білий та чорний кольори добре поєднуються з яскравими кольорами та створюють збалансований інтерфейс.
 3. Дотримуйтесь колірних гармоній, щоб створити збалансований та гармонійний дизайн. Наприклад, комплементарні кольори можуть бути використані для створення контрасту, триади кольорів можуть додати глибини та інтересу до дизайну.
 4. Використовуйте кольори для позначення стану елементів інтерфейсу користувача. Наприклад, зелений колір може позначати успішну дію, червоний колір може позначати помилку або небезпеку, а жовтий колір може позначати попередження або увагу.
 5. Використовуйте анімацію та ефекти для покращення взаємодії користувача з інтерфейсом. Наприклад, використання змін кольору при наведенні курсора миші на елемент інтерфейсу може привернути увагу користувача та підсказати, що це можливий інтерактивний елемент.
 6. Використовуйте градієнти та тіні для створення реалістичного вигляду елементів інтерфейсу та збільшення їх привабливості.
 7. Не забувайте про доступність для користувачів з різними потребами та можливостями. Наприклад, використовуйте достатньо високий контраст між кольорами, щоб зробити текст та інші елементи легко читабельними для людей з вадами зору. Для людей з дефіцитом кольорового зору використовуйте додаткові позначки або штрихування, щоб допомогти їм розрізняти різні кольори.
 8. Використовуйте кольори, які відповідають звичному сприйняттю користувачів. Наприклад, використовуйте червоний колір для позначення помилки, зелений для позначення успіху, а синій для позначення вибору або вибору дії.
Дотримання цих правил допоможе створити зручний та привабливий інтерфейс користувача, який буде ефективно виконувати свої функції та забезпечувати задоволення користувачів від його використання. 

Використання палітри кольорів Material Design.

Палітра кольорів Material Design складається з шести основних кольорів та їх відтінків, які можна використовувати для створення інтерфейсу користувача. Основні кольори палітри Material Design включають:
 1. Червоний (Red)
 2. Рожевий (Pink)
 3. Фіолетовий (Purple)
 4. Синій (Blue)
 5. Зелений (Green)
 6. Жовтий (Yellow)
Кожен з цих основних кольорів має відтінки, які можна використовувати для створення різноманітних інтерфейсів користувача. Крім основних кольорів, палітра Material Design містить ще 4 кольори, які можна використовувати для акцентів та виділення важливих елементів:
 1. Синій-зелений (Cyan)
 2. Жовто-зелений (Lime)
 3. Рожево-фіолетовий (Deep Purple)
 4. Червоно-помаранчевий (Deep Orange)
Палітра кольорів Material Design розроблена таким чином, щоб забезпечити гармонію між кольорами та легкість їх комбінування. Крім того, кожен колір має свій відтінок для використання в тіні та відблиску, що забезпечує збалансований та структурований вигляд інтерфейсу користувача. Використовуючи палітру кольорів Material Design, можна створювати привабливий та зручний інтерфейс користувача, який відповідає найсучаснішим тенденціям дизайну.

Застосування кольорів Material Design для створення інтерфейсу користувача.

Кольори Material Design можна використовувати для створення привабливого та зручного інтерфейсу користувача. Для досягнення найкращого результату необхідно дотримуватися правил використання кольорів Material Design та враховувати особливості кольору при створенні дизайну. Основні принципи використання кольорів Material Design для створення інтерфейсу користувача включають:
 1. Використовуйте основні кольори для створення фону та основної палітри кольорів.
 2. Використовуйте відтінки основних кольорів для створення тіней та відблисків.
 3. Використовуйте акцентні кольори для виділення важливих елементів та створення контрасту.
 4. Дотримуйтеся принципу збалансованості кольорів та не перебільшуйте з їх кількістю.
 5. Використовуйте кольори відповідно до їх символіки та емоційної віддачі.
Застосування кольорів Material Design допоможе створити інтерфейс користувача, який буде не тільки привабливим, але й зручним у використанні. Крім того, використання кольорів Material Design забезпечить гармонію між кольорами та структурованість дизайну.

Вибір колірної палітри для проекту.

Вибір колірної палітри для проекту є важливим кроком у створенні привабливого та зручного інтерфейсу користувача. При виборі палітри необхідно враховувати характеристики проекту, цільову аудиторію, а також емоції та асоціації, які ви хочете передати через кольори.
Один зі способів вибору колірної палітри - це використання готових палітр Material Design, які вже мають збалансовані відтінки та кольорову гармонію. Такі палітри можна знайти на офіційному сайті Material Design або в різних інтернет-ресурсах.
Інший спосіб вибору колірної палітри - це використання інструментів для створення палітри кольорів, таких як Adobe Color або Coolors. За допомогою цих інструментів можна вибрати основний колір та автоматично створити палітру з відповідними відтінками та градієнтами.
При виборі колірної палітри важливо також враховувати те, що кольори повинні відповідати характеристикам проекту. Наприклад, для проекту, пов'язаного з природою, можуть бути підходящими зелений та коричневий кольори, а для проекту, пов'язаного з технологіями, - сірий та блакитний.
Загалом, вибір колірної палітри для проекту є індивідуальним процесом та залежить від багатьох факторів, але використання рекомендованих палітр Material Design та інструментів для їх створення може допомогти створити гармонійний та збалансований дизайн.

Створення кольорових схем для різних елементів інтерфейсу.

Створення кольорових схем для різних елементів інтерфейсу - це важливий етап у процесі розробки дизайну. Кольорові схеми повинні бути гармонійними та збалансованими, щоб забезпечити легку сприйнятливість та зрозумілість інтерфейсу користувача.
Основні елементи інтерфейсу, які вимагають створення кольорових схем, це фон, текст, кнопки, схеми та інші візуальні елементи. Для кожного з них необхідно вибрати відповідні кольори, які забезпечать чіткість та легкість сприйняття.
Наприклад, для фону можна використовувати світлі та приємні кольори, які не викликають напруження для очей. Для тексту варто вибирати контрастні кольори, які добре виділяються на фоні. Для кнопок можна використовувати яскраві кольори, які привертають увагу та забезпечують зручну навігацію.
Один з підходів до створення кольорових схем - це використання основного та додаткових кольорів з палітри Material Design. Основний колір використовують для фону та інших великих елементів, додаткові кольори - для менших елементів, таких як кнопки та схеми.
Для створення кольорових схем можна використовувати різні інструменти, такі як Adobe Color або Coolors. За допомогою цих інструментів можна створювати гармонійні кольорові палітри та експериментувати з різними відтінками та кольоровими комбінаціями.

Використання тіней та градієнтів для покращення інтерфейсу.

Material Design рекомендує використовувати тіні та градієнти для покращення вигляду інтерфейсу та надання йому глибини та розміру.
Тіні можуть бути використані для створення ефекту плавності та глибини між різними елементами інтерфейсу. Наприклад, тінь може бути додана до кнопки або до заголовку карточки, щоб виділити їх і зробити більш помітними. При використанні тіней важливо дотримуватись принципів Material Design та не перебільшувати з їх кількістю, щоб не перетворити дизайн на надмірно перегружене.
Градієнти, у свою чергу, можуть додати глибини та текстури до інтерфейсу. Градієнти можуть бути простими, які складаються з двох кольорів, або складними, які включають кілька кольорів. Важливо дотримуватись правил використання кольорів та контрастності, щоб градієнти не заважали читати текст або не перетворювали дизайн на надмірно перегружений.
Загалом, використання тіней та градієнтів може додати глибини та текстури до дизайну інтерфейсу та покращити вигляд інтерфейсу, який стає більш привабливим та привабливим для користувачів. Однак, важливо дотримуватись принципів Material Design та не перебільшувати з кількістю тіней та градієнтів, щоб зберегти баланс дизайну та легкість використання для користувача.

Резюме та висновки.

Переваги використання Material Design для створення інтерфейсу користувача.
Існує кілька переваг використання Material Design для створення інтерфейсу користувача:
 1. Консистентність (узгодженість): Material Design забезпечує консистентність у всьому дизайні, що полегшує навігацію для користувачів і робить інтерфейс більш зрозумілим.
 2. Швидкість розробки: Material Design має вбудовані компоненти та ефективні принципи дизайну, що полегшує і прискорює розробку інтерфейсу.
 3. Адаптивність: Material Design підтримує адаптивний дизайн, що дозволяє інтерфейсу працювати на різних пристроях та розмірах екранів.
 4. Матеріальний дизайн: Material Design базується на фізичних властивостях матеріалів, що надає інтерфейсу більш природний вигляд та відчуття.
 5. Кольори: Кольори Material Design допомагають покращити візуальний досвід користувачів, що полегшує сприйняття інформації та зменшує втомлюваність очей.
 6. Розширені можливості: Material Design надає можливості для створення складних анімацій та віджетів, що полегшує створення більш складних інтерфейсів.
Загалом, використання Material Design дозволяє створювати інтерфейси, які не тільки виглядають добре, але і функціональні та зручні в користуванні.

Інтерактивні вправи:

Кросворд до теми Основні принципи використання кольорів у Material Design.

Кольоровий спектр - інтерактивна вправа.

Кольори веселки - інтерактивна вправа.

Використані джерела:

https://ux.pub/vadim_kalinin_34e420c896a/konsistientnist-ta-standarti-dizainu-380f
З повагою, Юрій Чернієвський! Керівник гуртка "WEB-Miditaur" науково – технічного напряму «WEB технології» ЦДЮТ Краснопільської селищної ради. Бакалавр, прикладна математика за спеціальним напрямом інформатика, Спеціаліст - інформатика, математик - програміст.

0 Коментарів Підписатися на цей блог

Поділитися цим